29. 9. 2012

Bylinkové ravioli

Před pěti lety jsem ze své první výplaty zakoupila strojek za těstoviny. Od té doby, jsem ho z krabičky vytáhla si pětkrát, z toho dvakrát za poslední týden. Jednou jsem dělala tagliatelle a naposledy ravioli.

Těstoviny:
200 g semoliny (hladké mouky)
2 vejce
špětka soli

Náplň:
250 g ricotty
100 g parmazánu
kůra z půlky citrónu, bylinky, sůl, pepř

Z mouky se solí vytvarujte na pracovním ploše "kráter sopky" a vklepněte do něj vejce. Prošlehejte vidličkou, než se většina vajec vsákne do mouky a vytvoří větší žmolky. Zbytek vypracujte rukama na nelepivé těsto. Nechte odležet v lednici.
Mezitím si připravíme náplň smícháním nastrouhaného parmazánu s ricottou, nastrouhanou citrónovou kůrou, solí, pepřem a nasekanými bylinkami podle chuti.
Odpočaté těsto vyválíme pomocí strojku na těstoviny. Začínáme několikerým překládáním na stupni 7, poté snižujeme velikosti až na 2-3, podle požadované tloušťky.
Plát poklademe kopečky ochucené ricotty, okraje potřeme vodou a přiklopíme druhým plátem. Přitiskneme a vroubkovaným rádélkem dělíme na jednotlivé kousky. Vaříme ve vroucí osolené vodě než vyplavou (cca 3 min.)
Aby vynikla jemná chuť, podávala jsem ravioli s omáčkou ze smetany, másla a citrónu. Posypané sýrem a ozdobené bazalkou.

Žádné komentáře:

Okomentovat